Pagal kokią priemonę ir nuo ko draudžiami ūkiniai gyvūnai?

Pagal KPP programos priemonės „Rizikos valdymas“ veiklos sritį „Pasėlių, gyvūnų ir augalų draudimo įmokos“ susijusios su ūkinių gyvūnų draudimo įmokų kompensavimu, remiama gyvulininkyste užsiimančių ūkio subjektų veikla, susijusi su ūkinių gyvūnų draudimu nuo ūkinių gyvūnų užkrečiamųjų ligų.

Kur ir kada reikia kreiptis norint pateikti paraišką dėl gyvūnų draudimo įmokų kompensavimo?

Paraiškos nuo sausio 3 d. iki gruodžio 30 d. priimamos Utenos rajono savivaldybės administracijos priimamajame, adresu Utenio a. 4, Utena. (toliau – savivaldybė).

Paraiškos forma skelbiama Žemės ūkio ministerijos ir Nacionalinė mokėjimo agentūros interneto svetainėse adresais: http://zum.lrv.lt/ ir www.nma.lt. Taip pat aktualią paraiškos formą Jums galės pateikti Kaimo ir bendruomenių reikalų skyriaus vyr. specialistė Jolanta Guobaitė el.p. jŠis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Kokius ūkinius gyvūnus apdraudus kompensuojama dalis draudimo įmokų?

Parama gali būti teikiama apdraudusiems galvijus, avis, ožkas, arklius, kiaules ir naminius paukščius nuo ūkinių gyvūnų užkrečiamųjų ligų.

Kokia yra ta kompensacija?

Pareiškėjams kompensuojama iki 70 proc. sumokėtos draudimo įmokos. Parama mokama neatsižvelgiant į tai, ar draudžiamasis įvykis įvyko, ar ne.

Ką pirmiausiai gyvūnų laikytojas turėtų daryti jei laiko ūkinius gyvūnus, kurie yra įregistruoti jo vardu Ūkinių gyvūnų registre ir norėtų juos apdrausti?

Jeigu pareiškėjai nėra perkančiosios organizacijos ir perkamų ūkinių gyvūnų draudimo paslaugų vertė mažesnė nei 58 000 Eur, draudimo sutarčiai sudaryti gauna ir kartu su paraiška savivaldybei pateikia ne mažiau kaip tris skirtingų draudimo įmonių komercinius pasiūlymus (su lygiaverčiais paslaugų teikimo sąlygas apibūdinančiais parametrais), iš kurių atrenkamas pasiūlymas su nurodyta mažiausia kaina.

Paramos paraišką ir draudimo paslaugų pirkimo dokumentus savivaldybei pateikia prieš patiriant draudimo įmokos ar jos dalies sumokėjimo draudimo įmonei išlaidas.

Detalesnę informaciją Jums suteiks Kaimo ir bendruomenių reikalų skyriaus vyr. specialistė Jolanta Guobaitė tel.: (8 389) 640 12, el.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Joomla templates by a4joomla