PPIS logo

Nuo š. m. balandžio 20 d. pradedamas žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimas, kuris iki gegužės 4 d. vyks tik nuotoliniu būdu.

Pareiškėjams susisiekus su seniūnijos žemės ūkio specialistu telefonu ar el. paštu, bus pradėtos ruošti išankstinės / nuotolinės paraiškos (įbraižomi laukai, pildomi paraiškos duomenys ir pan.). Kadangi deklaravimas vyks web aplikacijoje, pareiškėjai namuose prisijungę prie savo paraiškos per e-valdžios vartus galės matyti seniūnijos darbuotojo (online) atliktus ir atliekamus veiksmus. Sutikimą dėl žemės ūkio specialisto pagalbos pildant paraiškas ir dėl pateiktų duomenų teisingumo pareiškėjai galės patvirtinti parašu atvykę į seniūniją po karantino pabaigos.

Pažymėtina, kad paraiškas iš namų per elektroninius valdžios vartus turės galimybę teikti tik tie, kurie turi ir naudojasi elektronine bankininkyste ar kita elektronine atpažinties priemone.
Jeigu šios galimybės kol kas neturite, siūlome kreiptis į banką.
Nuo š. m. gegužės 4 d. prasidės įprastas pasėlių deklaravimas atvykus į seniūniją. Deklaravimas tęsis iki birželio 22 d. (pavėluotai paraiškos bus priimamos iki liepos 17 d.). Vykdant Žemės ūkio ministerijos ir Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus rekomendacijas bei siekiant išvengti žmonių susibūrimų ir artimo kontakto, pareiškėjus kviečiame skambinti savo seniūnijos žemės ūkio specialistui ir registruotis dėl konkretaus atvykimo laiko į seniūniją po gegužės 4 d. Registruotis prašome tik telefonu.

Seniūnijų žemės ūkio specialistų kontaktai:
Daugailiai (8 389) 35 940,
Tauragnai (8 389) 32 112,
Kuktiškės (8 389) 33 244,
Utena (8 389) 48 344,
Leliūnai (8 389) 60 757,
Užpaliai 8 618 87 72,
Saldutiškis (8 389) 36 842,
Vyžuonos (8 389) 60 052,
Sudeikiai (8 389) 34 319.

Pažymime, kad po gegužės 4 d. asmenys į seniūnijos patalpas bus įleidžiami tik po vieną, išskyrus atvejus, kai pareiškėjas vienas negali judėti, tokiu atveju pareiškėją galės lydėti vienas jo šeimos narys ar kitas jį prižiūrintis asmuo. Atvykę asmenys turės naudoti visas galimas apsaugos priemones: dėvėti apsaugines kaukes, vienkartines pirštines, naudoti dezinfekcines priemones, laikytis saugaus 2 metrų atstumo ir turėti rašymo priemonę.
Nors ir bus galimybė žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus deklaruoti atvykus į seniūniją (prieš tai užsiregistravus dėl konkretaus atvykimo laiko), siūlome apsvarstyti visas galimas rizikas ir pasirinkti patogiausią ir saugiausią deklaravimo būdą, t. y. deklaravimą iš namų, prisijungus prie PPIS per elektroninius valdžios vartus.
Prašome šeimos narius ar artimuosius padėti garbaus amžiaus tėvams ir seneliams užpildyti ir pateikti paraiškas elektroniniu būdu neišeinant iš namų.
Žemės ūkio ministerija informavo, kad pareiškėjai, pateikę paraiškas elektroniniu būdu, prisijungę per elektroninius valdžios vartus ir į Valdų registrą įkėlę valdymo dokumentus, nebus prašomi šiuos dokumentus pakartotinai pateikti NMA, taip pat žada, kad šiems pareiškėjams bus mažesnė tikimybė patekti į NMA rengiamas patikras.

Joomla templates by a4joomla